Day SPA bez wyjeżdżania z Centrum Warszawy – czy to możliwe?

  • Home
  • Day SPA bez wyjeżdżania z Centrum Warszawy – czy to możliwe?

Wprawdzie Day SPA w Centrum miasta takiego jak Warszawa nie może się równać z good time w SPA zlokalizowanym w egzotycznym zakątku świata. Jednak w czasach, kiedy z trudem znajdujemy chwilę żeby wyskoczyć do salonu urody na drugim końcu miasta, wyjazd do SPA pod przysłowiową palmą to już nie lada wyzwanie, również finansowe. Na szczęście pełne spektrum orientalnych zabiegów relaksacyjnych oraz profesjonalnych usług kosmetycznych większość z nas ma na wyciągnięcie ręki. Znajdziemy je w każdym większym mieście w Polsce. Dlaczego więc nie podarować sobie chwili zapomnienia i nie naładować akumulatorów w lokalnym salonie urody?

Day SPA nie musi trwać cały dzień

day spa

Wbrew swojej nazwie rytuały dostępne w ramach oferty day spa nie muszą być wcale czasochłonne i mogą trwać nawet niewiele ponad godzinę. Oczywiście w ofercie dobrego salonu odnowy znajdziemy całe spektrum możliwości, wśród których z łatwością wybierzemy opcję dopasowaną do naszych potrzeb, oczekiwań oraz możliwości czasowych.

W swojej ofercie każde dobre SPA (salon kosmetyczny + centrum masażu) posiada różne rytuały, które najczęściej promuje się właśnie jako day spa lub good time spa. Zależnie od SPA będziemy mogli wybrać spośród:

RYTUAŁÓW RELAKSACYJNYCH

Większość rytuałów relaksacyjnych skupia się na skórze oraz mięśniach. Dlatego wszelkie zabiegi na ogół rozpoczyna się od peelingu ciała, który ma za zadanie oczyścić i przygotować skórę do dalszych działań. Dzięki temu skóra jest bardziej podatna na odżywcze oddziaływanie olejków i serum, w konsekwencji czego zabiegi są bardziej efektywne i przynoszą jeszcze większą ulgę. Do grupy rytuałów relaksacyjnych zalicza się na ogół masaże. Mogą to być masaże na wybrane partie lub całe ciało. Zadaniem masażu relaksacyjnego jest rozluźnienie mięśni, które napinają się w wyniku codziennego stresu, nieprawidłowej postawy ciała, a także aktywności fizycznej. Tego rodzaju rytuały wykonywane są najczęściej w połączeniu z aroma- i muzykoterapią. Bardzo przyjemnym efektem ubocznym rytuałów relaksacyjnych, w szczególności jeśli wybierzemy kompleksowy masaż całego ciała, jest bardzo dobre nawilżenie i odżywienie skóry, co przekłada się na jej koloryt oraz strukturę, a czego skutki odczuwamy jeszcze długo po wizycie w gabinecie masażu.

Średni czas wykonywania zabiegów to zaledwie 1 godz. 30 min.

RYTUAŁÓW RELAKSACYJNO-LECZNICZYCH

Rytuały relaksacyjno-lecznicze są skierowane na połączenie relaksu z zabiegami mającymi na celu rozwiązanie określonego problemu zdrowotnego. Najczęściej są to zabiegi ukierunkowane na eliminację bolesnych kurczów mięśni, leczenie niedoskonałości cery bądź usunięcie dowolnego innego problemu z dziedziny szerokorozumianej kosmetologii. Zakres rytuałów relaksacyjno-leczniczych jest więc bardzo szeroki, a oferta zabiegów bardzo bogata. Podobnie jak w przypadku zabiegów sensu stricte relaksacyjnych rytuały lecznicze skupiają się na skórze oraz mięśniach, dlatego również w tym przypadku day spa rozpoczyna się od peelingu ciała. Kolejne podobieństwo to integracja zabiegów z aroma- i muzykoterapią. Odpowiednio dobrane zapach oraz muzyka sprzyjają odprężeniu, dzięki temu zabiegi – w szczególności masaże lecznicze – są bardziej efektywne i przynoszą jeszcze lepsze rezultaty już po pierwszej sesji. Oczywiście w celu uzyskania pożądanych efektów większość zabiegów o charakterze leczniczym wymaga regularnego powtarzania.

Średni czas trwania zabiegów to około 2 godz. 30 min.

RYTUAŁÓW PREMIUM/EXCLUSIVE

Rytuały premium to bardzo szeroka grupa zabiegów, w której możemy znaleźć zabiegi relaksacyjne, lecznicze oraz estetyczne. Dostępne w ofertach Centrum SPA rytuały gremium to najczęściej zespół zabiegów dobranych w taki sposób, aby oferować możliwie maksymalną pielęgnację wybranych partii lub całego ciała.

Ze względu na swoją specyfikę oraz kompleksowość oferowanej pielęgnacji rytuały premium należą do najdłuższych rytuałów oferowanych w ramach Day SPA. Żeby z nich skorzystać trzeba sobie zarezerwować nawet kilka godzin. Ale to nic w porównaniu z efektami jakie przynoszą. Naprawdę warto!