Domowy masaż relaksacyjny

  • Home
  • Domowy masaż relaksacyjny

Domowy masaż relaksacyjny
– jak się zrelaksować i nie zrobić sobie krzywdy?

domowy masaż relaksacyjnyw Centrum Masażu masaż relaksacyjny bazuje na technikach masażu klasycznego, z wyłączeniem rozcierania poprzecznego oraz bardziej energicznych ruchów. Jednak osoba, która nie jest wykształconym masażystą może napotkać trudności podczas wykonywania tych technik. Dlatego warto skoncentrować się na kilku prostych „ruchach”:

  • szerokie koliste ruchy wykonywane otwartymi dłońmi lub dłońmi zaciśniętymi w pięści, ale bez stosowania nacisku;
  • rozcieranie wykonywane ruchami podłużnymi, które przyjemnie rozgrzewają i rozluźniają mięśnie, rozcieranie wykonujemy przy użyciu otwartych dłoni lub dłoni zaciśniętych w pięści, ale bez stosowania nacisku;
  • lekkie ugniatanie.

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z masażem nie powinny sięgać po żadne narzędzia. Nasze dłonie oraz różne ich ułożenie to narzędzia, które w zupełności wystarczą, żeby rozluźnić spięte plecy, kark, stopy oraz dłonie naszego partnera/partnerki.

  • Odpowiednia atmosfera

Coś o czym szczególnie warto pamiętać w przypadku masażu relaksacyjnego to odpowiednia atmosfera. Cicha muzyka relaksacyjna w tle, światło świec, olejki aromatyczne, może kieliszek wina lub truskawki, jeśli akurat jest sezon. Każde dobre centrum masażu dba o to, aby nie tylko sam masaż był przyjemny i odprężający, ale również warunki, w jakich jest wykonywany sprzyjały odprężeniu.

Masaż stóp lub dłoni można rozpocząć od „kąpieli” w ciepłej wodzie, która nie tylko obmyje kończyny przed masażem, ale przede wszystkim je rozluźni. Rozluźnione stopy i dłonie są mniej bolesne podczas masażu, a „ciepła kąpiel” z dodatkiem aromatycznych kosmetyków nie tylko odżywi zmęczoną skórę, ale również uspokoi skołatane myśli.

W przypadku masażu pleców lub masażu całościowego można zaproponować partnerowi/partnerce ciepłą kąpiel lub prysznic. Dla poprawy atmosfery w łazience można stłumić światło, zapalić kilka świec zapachowych i przygotować pachnące ręczniki. Każdy z tych drobnych elementów pozwoli naszemu partnerowi/partnerce się rozluźnić, a to wpłynie pozytywnie na dalszy przebieg masażu.

Czego nie robić podczas masażu relaksacyjnego w domu?

Jak już wcześniej pisaliśmy, masaż relaksacyjny bazuje na takich samych technikach masażu jak masaż klasyczny, z wyłączeniem energicznych ruchów oraz rozcierania poprzecznego. Masując partnera/partnerkę należy więc unikać wszelkich energicznych ruchów oraz mocnych ucisków, a także wszystkich innych ruchów mających na celu poprzeczne rozcieranie mięśni. Domowy masaż relaksacyjny nie jest także masażem sportowym. Oznacza to, że nie powinniśmy rozbijać napotkanych guzków na mięśniach, które są efektem ich nadmiernego spięcia. Możemy jednak spróbować je delikatnie rozluźnić stosując delikatny miejscowy ucisk. Ucisk nie powinien być zbyt mocny, gdyż spowoduje u masowanego dyskomfort.

Profesjonalne Centrum masażu – masaż relaksacyjny bez ryzyka

Osoby, które chciałyby skorzystać z dobrodziejstw profesjonalnego masażu relaksacyjnego zapraszamy do naszego Centrum Masażu. Jeśli jednak Warszawa nie jest Ci po drodze, sprawdź ofertę gabinetów masażu w swojej okolicy. Zdecydowana większość centrów masażu w większych miastach w Polsce oferuje szeroki wybór różnych rodzajów masaży relaksacyjnych.