Infuzja tlenowa – zdradzamy sekret młodości Gwiazd

  • Home
  • Infuzja tlenowa – zdradzamy sekret młodości Gwiazd

Odżywiona, gładka i wyraźnie odmłodzona cera bez skalpela, b o t o k s u oraz iniekcji – zastanawiasz się czy to w ogóle możliwe? Nie tylko możliwe, ale i skuteczne! Sekretem pięknego i młodego wyglądu Gwiazd światowego formatu nie są operacje plastyczne ani liftingi chirurgiczne. Coraz większa liczba Gwiazd zrezygnowała również z b o t o k s u oraz innych zastrzyków odmładzających. Dlaczego? Bo infuzja tlenowa to nieinwazyjna, bezbolesna metoda odmładzania skóry o potwierdzonej skuteczności!

Jak to możliwe?

infuzja tlenowa

Infuzja to zabieg wykorzystujący działanie hiperbarycznego tlenu oraz odżywcze właściwości preparatów kosmetycznych obfitujących w  k w a s h i a l u r o n o w y, witaminy, przeciwutleniacze oraz inne substancje czynne, które wnikając w głębokie warstwy skóry skutecznie ją odżywiają, nawilżają i przyspieszają naturalne procesy regeneracyjne.

Infuzja tlenowa – zabieg w trzech krokach

Infuzja tlenowa jest zabiegiem nieinwazyjnym. Oznacza to, że podczas zabiegu nie zachodzi bezpośrednia ingerencja w ciało pacjenta. Jak więc przebiega zabieg?

Krok 1 – przygotowanie cery do zabiegu

Przed każdym zabiegiem, który koncentruje się na skórze cera powinna być poddana specjalnemu przygotowaniu do zabiegu. Celem takiego przygotowania jest oczyszczenie skóry z warstwy martwego naskórka, nadmiaru sebum oraz innych zanieczyszczeń, które mogłyby utrudnić prawidłowe wchłanianie się preparatów odżywczo-nawilżających w trakcie zabiegu właściwego. Dlatego też zabieg infuzji tlenowej rozpoczynamy od oczyszczenia cery w miejscach zabiegu – przede wszystkim cery twarzy, a także skóry na szyi i dekolcie.

Krok 2 – aplikacja preparatu infuzyjnego lub serum odżywczego

Sekretem skuteczności terapii tlenowej – obok cudownych właściwości czystego tlenu aplikowanego pod odpowiednim ciśnieniem – jest dobór odpowiednich preparatów. Preparaty oraz sera dobiera się adekwatnie do stanu cery oraz efektu, jaki chcielibyśmy uzyskać. Preparat – zależnie do zaleceń producenta – może być aplikowany atomizerem, wówczas w postaci delikatnej mgiełki osiada na skórze lub wsmarowywany. Skuteczność preparatu nie zależy do sposobu jego aplikacji, a od składu serum oraz doboru odpowiedniego kosmetyku do cery poddawanej zabiegowi.

Krok 3 – odziaływanie tlenem hiperbarycznym

Ostatni, a zarazem najważniejszy etap zabiegu to odziaływanie tlenem hiperbarycznym. Na tym etapie na cerę oddziałuje się czystym, odpowiednio sprężonym tlenem, który podaje się za pomocą specjalnego aplikatora (głowicy infuzyjnej). W celu zapewnienia jak najlepszych efektów głowicę należy trzymać w odpowiedniej odległości oraz pod odpowiednim kątem, tak aby cząsteczki tlenu mogły jak najlepiej i jak najgłębiej wniknąć w skórę.

Opinie na temat efektów – infuzja tlenowa wciąż zaskakuje

Osoby, które poddają się zabiegowi bez większego przekonania są zaskoczone tym, jak szybko terapia tlenowa przynosi pierwsze efekty – widać je już po jednym zabiegu. Skóra jest wyraźnie odżywiona i nawilżona, poprawia się jej sprężystość i elastyczność, co przekłada się na efekt widocznego odmłodzenia. Poprawa elastyczności skóry sprawia, że owal twarzy staje się bardziej wyrazisty, a zmarszczki w newralgicznych miejscach, takich jak okolice oczu, policzki, szyja (pod podbródkiem) oraz dekolt ulegają wygładzeniu i wypłycaniu.

W celu podtrzymania efektu odmłodzenia zaleca się regularne poddawanie się infuzji. Jako że jest to zabieg nieinwazyjny, który nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji terapii tlenowej możemy się poddawać tak często, jak często odczuwamy taką potrzebę.

Terapia tlenowa a infuzja tlenowa dermaOXY

Swoją popularność infuzja tlenowa zawdzięcza duńskiej marce dermaOXY – producentowi głowic i preparatów infuzyjnych. Marka dermaOXY była pierwszą na rynku, która zajmowała się produkcją kosmetyków oraz osprzętu do terapii tlenowej. Wraz ze wzrostem popularności zabiegu zwiększyła się również liczba marek kosmetycznych oferujących odżywcze preparaty przeznaczone do stosowania podczas terapii tlenem hiperbarycznym.

Preparaty infuzyjne

Zarówno preparaty dermaOXY jak i kosmetyki innych marek bazują na kwasie hialuronowym, który działa ujędrniająco, dzięki czemu zwiększa elastyczność i gładkość skóry. Obok kwasu hialuronowego preparaty do infuzji zawierają również składniki aktywne. Należą do nich m.in.: witaminy (najczęściej witamina A, E i C), przeciwutleniacze (np. EGCG z wyciągu z zielonej herbaty) aloes, skwalen, beta-glukan, prowitamina B5, oleje roślinne (najczęściej stosowane to olej jojoba, olej z orzechów makadamia, słodkich migdałów, a także kiełków pszenicy) oraz siarczan deksyranu. Zależnie od przeznaczenia preparatu proporcje oraz składniki mogą się różnić.