Masaż dla dwojga – wychodzimy poza schematy

  • Home
  • Masaż dla dwojga – wychodzimy poza schematy

Określenie masaż to pojęcie, pod którym kryje się pewien zespół ruchów wykonywanych nieuzbrojoną ręką ukierunkowanych na wywieranie ucisku na tkanki. Prawidłowo wykonany masaż powinien uwzględniać kierunek przebiegu mięśni, tkanek, naczyń krwionośnych i limfatycznych i przebiegać od ich obwodu do serca. Zależnie do tempa oraz siły ucisku możemy wyróżnić m.in.: masaż leczniczy, odchudzający, przeciwobrzękowy, sportowy i relaksacyjny. Jedną z odmian masażu relaksacyjnego jest masaż dla dwojga.

Masaż dla par, czyli masaż tantryczny?

masaż dla dwojga

Masaż tantryczny bezsprzecznie stanowi przykład masażu dla par. Jednak masaż dla dwojga oferowany przez dobre studio masażu to nie masaż tantryczny, a sesja zwyczajnego masażu relaksacyjnego, podczas której ze zbawiennego wpływu masażu na ludzkie ciało mogą skorzystać jednocześnie dwie, a nie jedna osoba. To także okazja do rozmowy i wspólnego spędzenia czasu. Ale zacznijmy od początku…

Czym jest masaż dla par?

Masażem dla par określamy odmianę masażu relaksacyjnego – rzadziej leczniczego – z którego jednocześnie korzystają dwie osoby. Zależnie od oferty salonu masażu oraz życzenia klientów masaż dla dwojga może mieć dwie formy:

  • jednoczesnego masażu dwóch osób wykonywanego przez dwóch masażystów,
  • jednoczesnego masażu jednej osoby wykonywanego przez jednego lub dwóch masażystów, podczas gdy druga osoba się relaksuje przed lub po swoim masażu.

Najczęściej masaż dla dwojga przyjmuję formę 2 na 2, a więc jednoczesnego masażu dwóch osób wykonywanego przez dwóch masażystów.

Masaż dla dwojga to nie tylko prezent dla par…

Wbrew powszechnemu przekonaniu masaż dla dwojga nie jest usługą skierowaną wyłącznie dla par. Oczywiście taki masaż to fantastyczny prezent dla pary z okazji ślubu, rocznicy lub Walentynek, ale z dobrodziejstw wspólnego masażu relaksacyjnego mogą skorzystać również przyjaciółki lub matka z córką z okazji Dnia Matki. Wystarczy uprzedzić pracowników salonu masażu o tym, kto będzie korzystał z usługi, a przestrzeń w gabinecie zostanie zaaranżowana w taki sposób, abyśmy czuli się swobodnie i komfortowo.

Masaż dla par nie jest dla mnie! – Czy warto rezygnować z okazji do wspólnego masażu?

Wielu klientów i klientek gabinetów masażu obawia się formuły dla par. Na pytanie dlaczego większość z nich odpowiada, że to zbyt wstydliwe.

Czego się wstydzimy?

  • Nagości – dobrą praktyką większości renomowanych gabinetów jest udostępnianie klientom szlafroków oraz jednorazowej bielizny, w których podchodzą do łóżka/stołu do masażu. Masaż dla dwojga nie musi się wiązać z ekshibicjonizmem i epatowaniem nagością. Zarówno nasze ciało, jak i cało osoby masowanej obok nas może pozostać zakryte przez cały czas przed i po zabiegu.
  • Reakcji na masaż – masaż relaksacyjny jest niezwykle przyjemny, ale nie wiąże się z reakcjami organizmu, których nie jesteśmy w stanie pohamować. Przez cały czas trwania masażu mamy pełną kontrolę nad swoim ciałem oraz reakcjami.
  • Rozmowy – ideą masażu dla dwojga było stworzenie warunków do wspólnego spędzenia czasu oraz rozmowy. Decydując się na taką formę masażu nie powinniśmy się obawiać swobodnej rozmowy w towarzystwie masażystek/masażystów. Na ogół masażyści są tak skoncentrowani na swojej pracy, że nie zwracają uwagi na rozmowy klientów.

Warto przy tym pamiętać, że gabinet masażu to miejsce gwarantujące prywatność i dyskrecję. Niezależnie do tego, czy skorzystamy z indywidualnego masażu, czy też formuły dla dwojga zostaną nam zapewnione komfortowe warunki do przebrania się oraz umycia, zarówno przed, jak i po masażu.

Warszawa – pomysł na prezent dla pary

Nasz salon masażu wykracza poza utarte schematy, oferując nietypowe prezenty dla par:

  • Z myślą o parach będących w związkach przygotowaliśmy unikalną usługę masażu romantycznego, którą świadczymy przy akompaniamencie romantycznej muzyki oraz bąbelków szampana. Idealny pomysł na każdą okazję – rocznicę, Walentynki, prezent ślubny lub urodzinowy, a także z braku okazji, ot pomysł na niezapomnianą randkę.
  • Z myślą o przyjaciółkach, które pragną połączyć chwilę relaksu z okazją do poplotkowania przygotowaliśmy usługę masażu relaksacyjnego dla dwóch. W tym wariancie również proponujemy szampana oraz muzykę w tle, tym razem w wariancie relaks.

O ofercie także masaż dla dwojga w specjalnej odsłonie na Dzień Matki. Zamiast przysłowiowej bombonierki lub kawy i ciastka możesz podarować sobie i swojej ukochanej mamie równie słodką chwilę zapomnienia z kojącym masażem relaksacyjnym. Oczywiście 26. maja to tylko pretekst. Na masaż z mamą możesz się wybrać w dowolnym momencie, z okazji i bez okazji.