Medycyna estetyczna – piękno w centrum uwagi

  • Home
  • Medycyna estetyczna – piękno w centrum uwagi

Medycyna plastyczna to dział medycyny zajmujący się przede wszystkim estetyką ludzkiego wyglądu. Wśród podstawowych zainteresowań medycyny estetycznej znajdziemy proces starzenia się skóry, a mówiąc dokładniej sposoby jego spowalniania oraz odwracania jego już widocznych efektów. Medycyna estetyczna to także szereg zabiegów mających na celu poprawę urody w zakresie korekty widocznych oraz odczuwalnych defektów. Wskazać tu można m.in. korektę ust, usuwanie przebarwień, usuwanie nadmiernego owłosienia, itp. W celu osiągnięcia zamierzonych efektów medycyna estetyczna stosuje inwazyjne i nieinwazyjne zabiegi upiększające.

W dzisiejszym artykule zapraszamy za kulisy renomowanego gabinetu medycyny estetycznej. Będzie o zabiegach i rytuałach urodowych, o oczekiwaniach pacjentów i o możliwych do osiągnięcia efektach. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Za kulisami gabinetu medycyny kosmetycznej – cała prawda o korygowaniu urody

medycyna estetyczna

Jesteśmy Centrum Medycyny Estetycznej o ugruntowanej pozycji na rynku. Swój sukces – który w mieście tak konkurencyjnym jak Warszawa nie jest łatwy do osiągnięcia – zawdzięczamy doskonałej znajomości branży beauty. Nieustannie śledzimy nowe trendy i szukamy najlepszych rozwiązań dla naszych klientów, czego odzwierciedleniem jest bogata oferta naszego Centrum.

Medycyna Estetyczna Caelesti to wachlarz inwazyjnych i nieinwazyjnych zabiegów, dzięki którym możemy skutecznie poprawiać wygląd i samopoczucie Naszych Klientów. Należą do nich m.in.:

HIFU

HIFU to nic innego, jak skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu, która w dziedzinie lifingu twarzy działa porównywalnie, a nawet lepiej od chirurgicznego skalpela. Zabieg HIFU może być również wykorzystywany do walki z pierwszymi objawami cellulitu – pomaga rozbijać miejscowe złogi tkanki tłuszczowej. Zabieg jest nieinwazyjny i praktycznie bezbolesny. Przynosi bardzo dobre rezultaty, na które niestety trzeba zaczekać – nawet do trzech miesięcy.

PRP

Zabieg PRP znany jako wampirzy lifting to zabieg odmładzający, w którym do wypełniania i spłycania zmarszczek wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe. Znany z bardzo dobrych efektów zabieg stanowi doskonałą alternatywę dla b o t o k s u oraz inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Klienci, którzy zdecydują się na PRP mogą liczyć na:

  • widoczne spłycenie zmarszczek,
  • poprawę napięcia i elastyczności skóry,
  • korektę owalu twarzy.

PRP Z ELECTRI

Jako jeden z pierwszych w Warszawie wprowadziliśmy na rynek urodowy usługę wampirzego liftingu, który dodatkowo wzbogaciliśmy działaniem kwasu bursztynowego oraz kwasu HA. Dzięki temu zabieg na bazie osocza bogatopłytowego przynosi jeszcze lepsze i bardziej trwale efekty, a skóra odzyskuje młodzieńczą elastyczność i sprężystość.

B O T O X

B o t o k s, a więc t o k s y n a b o t u l i n o w a  skutecznie niweluje problem zmarszczek mimicznych, które pogłębiają się wraz z postępowaniem procesu kurczenia się mięśni. Zbyt duże dawki b o t o k s u oraz zbyt częste wykonywanie iniekcji prowadzi do zaburzenia naturalnej mimiki twarzy i skutkuje tzw. efektem maski. W Naszym Centrum oferujemy profesjonalne zabiegi, podczas których podajemy wyłącznie małe dawki toksyny, dzięki czemu uzyskujemy naturalnie wyglądający efekt odmłodnienia twarzy oraz wygładzenia nawet głębokich zmarszczek mimicznych.

NICI PDO

Nici PDO to kolejna z gamy bezbolesnych i bezinwazyjnych metod liftingu, dzięki której możemy zatrzymać proces starzenia się skóry, jednocześnie uzyskując naturalny efekt zdrowej i odmłodzonej cery. Sekretem tej metody są nici wykonane z polidioksanonu, który rozpuszczając się w tkance wzmacnia mięśnie oraz ścięgna organizmu. Następujący stopniowo proces rozpuszczania się nici PDO dodatkowo stymuluje syntezę kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna. Ogromną zaletą liftingu PDO jest długotrwały efekt, który utrzymuje się nawet do 3 lat.

PROFHILO

PROFHILO to wyjątkowy preparat, który poprzez stymulowanie produkcji elastyny i kolagenu wzmacnia i zagęszcza skórę, w konsekwencji czego zmarszczki są wygładzone, rysy twarzy wysmuklone, a owal poprawiony. PROFHILO to jeden z innowacyjnych liftingów nieinwazyjnych, dzięki któremu możemy osiągnąć natychmiastowy efekt bez interwencji chirurgicznej. Rezultaty zabiegu są widoczne natychmiast i utrzymują się nawet do półtorej roku od zabiegu. A co najważniejsze, osiągany przy pomocy molekuły PROFHILO efekt jest naturalny i tak też wygląda.

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK

Medycyna estetyczna zna wiele metod wypełniania zmarszczek o różnym stopniu inwazyjności. Praktyka pokazuje, że nieinwazyjne sposoby walki z nieubłagalnie płynącym czasem są równie skuteczne, jak interwencje chirurgiczne. Dlatego Naszym Klientom oferujemy pełną gamę zabiegów nieinwazyjnych o potwierdzonej skuteczności. Wierzymy, że młody i zdrowy wygląd skóry można zachować/przywrócić poprzez odpowiednią stymulację naturalnych procesów regeneracji oraz niewielką ingerencję medyczną.

POWIĘKSZANIE UST

K w a s  h i a l u r o n o w y to substancja po którą sięgamy w celu uwypuklenia ust tak, aby efekt końcowy był naturalny i piękny. Warto przy tym pamiętać, że k w a s  h i a l u r o n o w y ma również inne zastosowania. Z jego pomocą możemy nie tylko powiększyć usta, ale również skorygować ich kontur oraz kształt, poprawić widoczność wargi czerwonej, a także wygładzić zmarszczki mimiczne wokół ust.

Co jeszcze warto wiedzieć o kulisach piękna?

Lekarz pracujący w centrum urody/gabinecie medycyny estetycznej nie musi być dermatologiem. Oczywiście dermatolog może zostać zatrudniony przez gabinet urody, niemniej jednak nie ma takiego wymogu. Warto o tym pamiętać w sytuacji, w której do gabinetu medycyny estetycznej udajemy się z problemem skórnym, który de facto najlepiej byłoby skonsultować z lekarzem specjalistą. Taka konsultacja z pewnością nie zaszkodzi, a nam może oszczędzić ewentualnych dalszych problemów z cerą.