Medycyna estetyczna – jak wybrać najlepszą klinikę w Warszawie?

  • Home
  • Medycyna estetyczna – jak wybrać najlepszą klinikę w Warszawie?

Warszawa jest jednym z tych polskich miast, w których o gabinet medycyny estetycznej nietrudno. Po wpisaniu w okno wyszukiwarki Google frazy „klinika medycyny estetycznej warszawa centrum” w czasie niewiele dłuższym niż pół sekundy uzyskujemy dostęp do około 940 tys. wyników wyszukiwania . Jak w tym ogromnie znaleźć rzetelną przychodnię oferującą wysokiej jakości usługi? Na to i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Medycyna estetyczna – czym się właściwie zajmuje?

medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się przede wszystkim wyglądem ludzi zdrowych. Oznacza to, że w klinice medycyny estetycznej wykonuje się szereg zabiegów, których celem jest poprawa estetyki wyglądu pacjenta, zarówno w zakresie spowalniania procesu starzenia się skóry, jak i odwracania skutków tego procesu. Zabiegi wchodzące w zakres usług medycyny estetycznej mogą być wykonywane przez lekarzy posiadających prawo do wykonywania zawodu lub osoby legitymujące się odpowiednimi uprawnieniami. Nie należy przy tym mylić medycyny estetycznej z chirurgią plastyczną, której zadaniem jest rekonstrukcja wrodzonych oraz nabytych wad ciała, a także korekta rzeczywistych lub odczuwanych przez pacjenta defektów ciała. Medycyna estetyczna nie jest również dermatologią, dlatego lekarz wykonujący zabiegi w klinice urody nie musi być dermatologiem.

W teorii klinika urody lub klinika młodości – jak często nazywane są kliniki medycyny estetycznej – oferują bardziej inwazyjne zabiegi na skórę niż gabinety kosmetyczne czy salony SPA. W praktyce nie jedna przychodnia medycyny estetycznej obok zabiegów stricte medycznych oferuje całą gamę zaawansowanych zabiegów kosmetycznych, które również mają na celu poprawę wyglądu klienta, ale wykorzystują do tego mniej inwazyjne metody.

Klinika medycyny estetycznej to nie kiosk z prasą w Centrum

Korzystając z zabiegów medycyny estetycznej możemy m.in.:

  • poprawić wygląd skóry twarzy poprzez poprawę jaj sprężystości, kolorytu oraz nawilżenia, a także widoczną redukcję zmarszczek oraz bruzd;
  • poprawić kształt twarzy poprzez odpowiednie wymodelowanie jej owalu oraz zabiegi zwiększające sprężystość skóry szyi i dekoltu;
  • usunąć przebarwienia posłoneczne;
  • nadać twarzy młodego i zdrowego wyglądu poprzez redukcję cieni pod oczami;
  • usunąć niedoskonałości wynikające z blizn potrądzikowych oraz znacznie zmniejszyć widoczność blizn pooperacyjnych;
  • zredukować i zmniejszyć widoczność rozstępów;
  • rozwiązań problem nadpotliwości, również w przypadku dłoni i stóp;
  • trwale usunąć owłosienie z wypranych partii ciała.

Medycyna estetyczna pozwala nam również na modelowanie kształtu ust przy użyciu k w a s u  h i a l u r o n o w e g o czy wypełnianie kości policzkowych oraz szereg innych zabiegów poprawiających wygląd skóry na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach, a nawet stopach. Wszystkie te zabiegi są na ogół nieinwazyjne lub małoinwazyjne. Jeśli jednak zostaną nieprawidłowo wykonane, mogą mieć negatywne konsekwencje nie tylko dla naszego wyglądu, ale również zdrowia. To z kolei może się wiązać z kosztowną i bolesną rekonwalescencją lub koniecznością poddania się zabiegom korygującym, których zadaniem jest zniwelowanie wizualnych efektów nieudanego zabiegu. Dlatego wybierając klinikę urody powinniśmy się upewnić, że wybieramy najlepszą.

Czym się kierować szukając dobrego gabinetu medycyny estetycznej?

Aspekty, takie jak lokalizacja, wystrój wnętrz, zakres oferty czy cena zabiegów nie powinny decydować o tym, z usług której kliniki młodości skorzystamy. Oczywiście są to czynniki, które należy wziąć pod uwagę ale naszą decyzję powinniśmy oprzeć na zupełnie innych przesłankach. Dobra klinika medycyny estetycznej to taka, która zatrudnia wykwalifikowany personel medyczny – pamiętajmy o tym, że zabiegi estetyczne może wykonywać wyłącznie lekarz – oraz personel pomocniczy. Jeśli wybrana przez nas klinika oferuje również usługi z zakresu medical SPA oraz szeroką gamę usług kosmetycznych zweryfikujmy, czy zatrudnia lub współpracuje z odpowiednimi specjalistami – masażystą, kosmetologiem, kosmetyczką, itd. Nie ma nic gorszego od skorzystania z inwazyjnego zabiegu – takim jest na przykład modelowanie ust czy makijaż permanentny, który do oferty trafił przypadkiem lub jako „zapchaj dziura”.

Cena – czy zawsze jest wyznacznikiem jakości?

W świecie szeroko rozumianych zabiegów beauty przyjęło się przekonanie, że jakość kosztuje. I jest on jak najbardziej słuszne, gdyż wysoki koszt zdecydowanej większości zabiegów z konieczności wykorzystania drogiej aparatury oraz preparatów i kosmetyków. Niestety wiele gabinetów i salonów świadczących usługi przeciętnej jakości usiłuje podnieść swój standard podnosząc ceny usług. Niestety wysokie ceny zabiegów nie gwarantują, że wykonujący je lekarz ma odpowiednie doświadczenie zawodowe i odwrotnie. To prowadzi do pewnego rodzaju „zepsucia” rynku, a co gorsza szkodzi klientom.

Podsumujmy…

Warszawa – jak w morzu ofert wybrać najlepszą klinikę medycyny estetycznej?

#1. KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Pamiętajmy, zabiegi medycyny estetycznej może wykonywać lekarz z prawem wykonywania zawodu lub osoba z odpowiednimi uprawnieniami. Dlatego każdorazowo sprawdzajmy, czy wybrany przez nas gabinet współpracuje z odpowiednimi specjalistami. Jeśli trzeba, nie bójmy się chwycić za telefon i przedzwonić do recepcji – tam z pewnością uzyskamy wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie nasze pytania.

#2. OFERTA A PERSONEL

Szczególnie jeśli wybieramy usługę, która nie jest specjalnością danego centrum (tj. centrum nie promuje jej w jakiś szczególny sposób) sprawdźmy, czy zabieg jest wykonywany przez wykwalifikowaną osobę.

#3. NAJWYŻSZA CENA NIE GWARANTUJE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Zabiegi medycyny estetycznej nie należą do najtańszych, ale to nie powód żeby przepłacać. Wysoka cena zabiegu nie zawsze stanowi gwarancję jego jakości i odwrotnie, dlatego wybór kliniki urody po wysokości stawek, jakie zawiera cennik to nie najlepszy sposób.