Skuteczna redukcja cellulitu jest możliwa

  • Home
  • Skuteczna redukcja cellulitu jest możliwa

Skuteczna redukcja cellulitu jest możliwa
– poznaj historię Anety z Warszawy

Aneta to szczupła młoda kobieta, której przykład dowodzi, że problem cellulitu to nie tylko problem osób borykających się z nadwagą. Z pomarańczową skórką zmagają się setki młodych kobiet, które po okresie dojrzewania zaobserwowały na swoich udach, pośladkach lub piersiach zgrubienia. Wiele z nich rezygnuje z walki z cellulitem już po pierwszej nieudanej próbie. Swoją historią Aneta chce je zmotywować do dalszej walki o odzyskanie pewności siebie.

Cellulit a okres dojrzewania

redukcja cellulitu

Wiele młodych dziewczyn budzi się pewnego ranka i z przerażeniem stwierdza, że ich uda wyglądają dziwnie. Tak było w moim przypadku. – wspomina Aneta.

Większość kobiet zauważa cellulit na swoim ciele krótko po zakończeniu okresu dojrzewania. Na ogół jest to cellulit wodny, który powstaje w wyniku zaburzenia równowagi hormonalnej, co wpływa na zaburzenie gospodarki wodno-tłuszczowej organizmu. Zaburzona gospodarka wodno-tłuszczowa wiąże się z zatrzymywaniem w tkankach nadmiernej ilości wody, co znajduje wyraz w pofałdowaniu skóry, w szczególności na udach, pośladkach, piersiach czy ramionach. Ze względu na swoją genezę cellulit wodny może wystąpić u każdej kobiety. Zaburzeniu równowagi hormonalnej sprzyja bowiem nie tylko okres dojrzewania, ale również ciąża i okres menopauzalny. Oznacza to, że problem celulitu może i dotyka zarówno nastolatki, jak i kobiety dojrzałe.

Kobiety borykające się ze żeby dużą zawartością tkanki tłuszczowej i towarzyszącym temu problemom z zaburzeniami przemiany materii na ogół mierzą się z innym problemem – cellulitem tłuszczowym. Cellulit tłuszczowy powstaje w wyniku nierównomiernego rozłożenia tkanki tłuszczowej, która zbija się w widoczne pod skórą bolesne grudki. Ból jest wynikiem ucisku tkanek tłuszczowych na zakończenia nerwowe. Nie wszystkie kobiety z nadwagą mają cellulit. Jest to uzależnione do predyspozycji organizmu.

Rodzaj cellulitu a leczenie

Nigdy nie miałam problemu z nadwagą, dlatego wszyscy byli przekonani, że mój problem to cellulit wodny. Latami stosowałam suplementy i kosmetyki z ekstraktów roślinnych, które miały wpłynąć na uszczelnienie naczyń krwionośnych, jednocześnie usuwając obrzęki i zapobiegając nadmiernemu gromadzeniu się wody w organizmie. Nic nie skutkowało. – tłumaczy Aneta.

Przypadek Anety nie jest odosobniony. Szczupłe kobiety na ogół borykają się z cellulitem wodnym, ale nie wszystkie. Szczupłe osoby mogą również przejawiać problemy z przemianą materii, które skutkują odkładaniem się tkanki tłuszczowej w postaci podskórnych złogów. Usunięcie złogów tłuszczowych z pośladków, ud, ramion czy piersi wymaga znacznie bardziej zaawansowanych środków niż kosmetyki i preparaty apteczne na bazie wyciągu z winogron, wąkrotki azjatyckiej, czy miłorzębu japońskiego.

Jak się pozbyć cellulitu tłuszczowego?

Cellulit tłuszczowy jest wynikiem nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, co – jak w przypadku cellulitu wodnego – stanowi pochodną zaburzenia gospodarki hormonalnej organizmu. Jedyny skuteczny sposób walki z cellulitem tłuszczowym to taki, który pozwala na redukcję nagromadzonej tkanki tłuszczowej poprzez rozbicie złogów (guzków) i zgrubień tłuszczowych, co umożliwia ich łatwiejszy metabolizm i wydalenie z organizmu. Bardzo pomocny okazuje się w tym celu masaż limfatyczny, jednak nie jest to metoda ani dla osób, które są wyjątkowo wrażliwe na ból – w trakcie masażu może się pojawić dyskomfort, zwłaszcza jeśli same zgrubienia tłuszczowe przejawiają tendencje do bolesności. Poza tym, drenaż limfatyczny to zabieg, który wymaga co najmniej kilku powtórzeń. Oczywiście, żadna ze skutecznych metod na szczupłe uda i wolne od cellulitu pośladki nie przynosi efektów od razu.

My kobiety potrafimy być bardzo niecierpliwe. Zwłaszcza, kiedy zabierzemy się z rozwiązywanie problemu, który przez długi czas zamiatałyśmy pod przysłowiowy dywan, a takim problemem bywa pomarańczowa skórka. Skoro już postanowiłam coś z nią zrobić, chciałam żeby redukcja cellulitu jak najszybciej przyniosła pożądany efekt. – śmieje się Aneta. Na ostateczny efekt zabiegu musiała czekać blisko sześć miesięcy.

Karboksyterapia jako sposób na szczupłe uda

Wojująca dotychczas przy pomocy wyciągów z roślin, takich jak: winogrona, wąkrotka azjatycka, miłorząb japoński, nostrzyk i morszczyn, Aneta ostatecznie zdecydowała się na karboksyterapię – trapię przy użyciu dwutlenku węgla. Zapytana o najgorszą część zabiegu Aneta po raz kolejny wspomniała o konieczności długiego czekania na efekty. Ale od początku…

Karboksyterapia to znana od dawna w medycynie terapia dwutlenkiem węgla, która polega na obstrzykiwaniu skóry w wybranym miejscu właśnie tym gazem. Wprowadzenie pod skórę dwutlenku węgla wysyła do mózgu prosty komunikat – ten obszar ciała jest z jakiegoś powodu niedotleniony. W miejsce iniekcji dostarczany jest więc tlen. A jak inaczej tlen może być dostarczany do wybranej części ciała, jeśli nie poprzez sieć naczyń krwionośnych? W konsekwencji poprawie ulega ukrwienie w „leczonym” obszarze. Dodatkowo w wyniku zabiegu dochodzi do rozpadu złogów tłuszczowych, które są następnie wchłaniane przez organizm i wydalane/spalane.