Usuwanie blizn

Usuwanie blizn

Blizny to zmiany skórne powstające w wyniku uszkodzenia skóry właściwej, której ubytek został zastąpiony w procesie gojenia się tkanką łączną włóknistą. Kiedy tkanki łącznej jest więcej niż było tkanki zniszczonej urazem blizna ma charakter przerostowy i powstaje bliznowiec. W sytuacji odwrotnej, kiedy tkanki łącznej jest mniej niż tkanki zniszczonej blizna ma charakter zanikowy. Blizny są często bolesne i reagują na zmieniające się warunki atmosferyczne powodując dyskomfort.

Usuwanie blizn to zabiegi, które mają na celu nie tylko poprawę estetyki samej blizny, ale również zmniejszenie do minimum dyskomfortu, jaki wiąże się z ich posiadaniem – bólu, poczucia odrętwienia, pulsowania, zmian ucieplenia i wielu innych.

Całkowite usuwanie blizn nie jest możliwe. Można jednak doprowadzić do stanu, w którym blizna jest praktycznie niewidoczna, a towarzyszące jej doznania niemal nieodczuwalne. W tym celu wykorzystuje się zabiegi laserowe. Laserowe usuwanie blizn to jedna z najskuteczniejszych niechirurgicznych metod redukcji blizn.

Na profesjonalne zabiegi zapraszamy do naszego gabinetu dermatologii estetycznej, który mieści się w ścisłym centrum miasta Warszawa. Dogodna lokalizacja oraz fachowa obsługa sprawiają, że z usług naszego gabinetu korzystają nie tylko klienci z Centrum, ale z terenu całego miasta Warszawa.