Usuwanie rozstępów

Usuwanie rozstępów

Rozstępy to pewnego rodzaju blizny, które powstają bez naruszenia zewnętrznej warstwy naskórka, przy jednoczesnym uszkodzeniu wewnętrznej struktury skóry. Przyczyną powstawania rozstępów jest gwałtowne rozciąganie skóry, które prowadzi do zaburzenia konstrukcji włókien kolagenowych. Powstawanie rozstępów towarzyszy nagłym dużym wahaniom wagi ciała – podczas ciąży, po intensywnym odchudzaniu się lub nagłym przybraniu na wadze. Tendencje do rozstępów mogą mieć również podłoże genetyczne. Wówczas rozstępy pojawiają się niezależnie od wahań wagi.

Podobnie jak w przypadku blizn całkowite usuwanie rozstępów jest niemożliwe. Jednak poddane odpowiedniemu leczeniu nawet głębokie i rozległe rozstępy z czasem stają się praktycznie niewidoczne i niewyczuwalne. Najlepszym, a zarazem najskuteczniejszym sposobem na usuwanie rozstępów jest terapia laserowa. Wśród innych metod na usuwanie rozstępów wymienić można mezoterapię z zastosowaniem specjalistycznych preparatów spłycających rozstępy, a także wysokotechnologiczne metody kosmetologiczne.

Na skuteczne i bezpieczne usuwanie rozstępów zapraszamy do gabinetu Caelesti Studio Warszawa. Ze względu na dogodną lokalizację do skorzystania z naszych usług zapraszamy wszystkich klientów z terenu miasta Warszawa.