Czy wampirzy lifting to skuteczna alternatywa dla skalpela?

  • Home
  • Czy wampirzy lifting to skuteczna alternatywa dla skalpela?

Czy wampirzy lifting to skuteczna alternatywa dla skalpela?
– odpowiadamy na pytania Klientek o osocze bogatopłytkowe

Warszawa – stolica polskiego show-businessu – to miasto, które najlepiej odzwierciedla bieżące trendy medycyny estetycznej. Jakie to obecnie trendy? Prym wiodą przede wszystkim zabiegi małoinwazyjne. Liftingi chirurgiczne już dawno straciły na popularności. Nikt, kto nie musi nie chce skazywać się na ból i dyskomfort towarzyszące kilkutygodniowemu procesowi rekonwalescencji, jeśli na rynku dostępne są inne rozwiązania. Należą do nich m.in. botoks, nici PDO oraz osocze bogatopłytkowe (PRP). Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to obecnie jedna z najpopularniejszych metod usuwania zmarszczek i poprawy kondycji skóry. W dzisiejszym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane przez Klientki pytania o wampirzy lifting ., jak często nazywany jest zabieg z wykorzystaniem PRP.

Skąd ta okropna nazwa?

wampirzy lifting

Klientki często pytają, czy zabieg ostrzykiwania osoczem wysokołpytkowym nie mógłby mieć jakiejś przyjemniejszej nazwy. Z pewnością tak, ale zanim zabieg trafił do polskich klinik medycyny estetycznej na całym świecie był już znany jako vampire face lift (wampirzy lifting). Kłócenie się z rozpędzoną machiną marketingową nie miało najmniejszego sensu, w konsekwencji czego polskie gabinety urody przejęły anglojęzyczne nazewnictwo i również zaczęły promować osocze bogatopłytkowe jako wampirzy lifting. W wyniku prowadzonych działań marketingowych wpisana w okno wyszukiwarki Google fraza „wampirzy lifting Warszawa” daje nam około 22 500 w wyników wyszukiwania w czasie krótszym niż 0,5 sekundy .

Klientom, którzy nie chcą nazywać zabiegu wampirzym liftingiem proponujemy bardziej fachowe nazewnictwo, a więc lifting z użyciem osocza bogatopłytkowego lub ostrzykiwanie twarzy osoczem bogatopłytkowym lub lifting PRP. W praktyce zabieg jest znany pod wszystkimi tymi nazywani i nie ma tu żadnych obaw o możliwość pomylenia liftingu PRP z inną procedurą.

Czy osocze bogatopłytkowe to jakaś nowość?

Samo osocze bogatopłytkowe jest znane w medycynie od lat. Jednak nigdy dotąd nie było ono wykorzystywane w medycynie estetycznej. Stąd też można powiedzieć, że wykorzystywanie osocza bogatopłytkowego jako serum stymulującego procesy regeneracji skóry to swoiste odkrycie branży urodowej. Po raz pierwszy zabieg zagościł w menu salonów urody w roku 2003. Od tego czasu metody pozyskiwania osocza z krwi własnej pacjenta są nieustannie unowocześniane i dopracowywane – celem jest uzyskanie jak największej liczby płytek krwi z danego materiału wyjściowego, przy jednoczesnym zachowaniu czystości preparatu.

Przed rokiem 2003 medycyna wykorzystywała osocze wysokopłytkowe było wykorzystywane przede wszystkim jako środek stymulujący gojenie się ran, odbudowę tkanki kostnej oraz regenerację tkanek przyzębia. Uzyskiwane w tych dziedzinach efekty zainteresowały lekarzy zajmujących się procesem starzenia się skóry, w wyniku czego opracowano procedurę znaną obecnie jako lifting PRP.

Czy osocze bogatopłytkowe jest bezpieczne?

Opinie środowiska medycznego oraz kosmetologów nie pozostawiają miejsca na dalsze wątpliwości. Osocze bogatopłytkowe. pochodzące z materiału własnego Klienta, a więc z jego własnej krwi, jest całkowicie bezpieczne dla organizmu. Fakt, że źródłem osocza jest krew pacjenta pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych reakcji układu immunologicznego, natomiast naturalne pochodzenie preparatu sprawia, że nie wykazuje on tendencji uczulających. Oczywiście zabieg wiąże się z koniecznością wykonania nakłuć skóry. Nakłucia mogą spowodować wystąpienie wybroczyn w postaci siniaków, ale są one niezwykle rzadkie.

Cena – ile kosztuje lifting PRP?

Koszt zabiegu jest uzależniony od części ciała poddawanej kuracji. Najdroższy wariant w naszym gabinecie obejmuje lifting twarzy, szyi i dekoltu. Cena całego zabiegu to 1299zł. Najtańszy jest lifting dłoni, którego koszt oscyluje w granicach 499zł.

Dlaczego efektów nie widać od razu?

Natychmiastowe efekty dają wypełniacze sztuczne. Osocze bogatopłytkowe nie jest substancją, która wypełnia zmarszczki. To preparat, który stymuluje naturalne procesy regeneracji skóry. Dlatego pierwsze efekty zabiegu pojawiają się dopiero po trzech tygodniach. Tyle czasu potrzebuje nasz organizm na regenerację. Przed iniekcją z osocza pod skórę wprowadza się specjalny hypoalergiczny wypełniacz, który ułatwia wprowadzenie preparatu PRP we właściwe miejsca. Zastosowanie wypełniacza sprawia, że niektórzy klienci od razu po zabiegu dostrzegają wyraźnie wygładzenie skóry. Należy jednak pamiętać o tym, że nie jest to ostateczny efekt zabiegu. Na ten trzeba będzie poczekań, w niektórych przypadkach nawet trzy miesiące. Pełna „rekonwalescencja” po zabiegu trwa do trzech miesięcy, w związku z czym o osiągnięciu ostatecznych rezultatów liftingu mówimy dopiero po upływie tego czasu. Oczywiście widoczne zmiany zachodzą już wcześniej.

Kilka słów podsumowania

W dzisiejszym artykule odpowiedzieliśmy zaledwie na kilka najczęściej pojawiających się pytań. Nasze odpowiedzi nie wyczerpały w pełni tematu, dlatego ten artykułu potraktujemy jako swoiste wprowadzenie do dalszych rozważań na temat wampirzego liftingu oraz innych metod walki ze zmarszczkami i niedoskonałościami cery. Zapraszamy do dalszej lektury.