Oczyszczanie skóry. Rodzaje, dla kogo, dlaczego jest takie ważne.

Oczyszczanie skóry. Rodzaje, dla kogo, dlaczego jest takie ważne.

Każda skóra bez względu na typ wymaga codziennego oczyszczania. Odpowiednia pielęgnacja skóry wpływa znacząca na jej kondycję, przygotowuje ona skórę do przyjęcia składników odżywczych, pozwala na redukcję niedoskonałości. W skład prawidłowo wykonanego oczyszczenia skóry wchodzi usunięcie makijażu, umycie skóry, peeling oraz tonizacja.

Właściwe dobrane zabiegi gabinetowe oraz pielęgnacja domowa są niezwykle ważne w przypadku trądziku. Zmiany trądzikowy występują najczęściej w okresie dojrzewania, ale także u osób po 30 roku życia. U osób, u których stwierdzono trądzik ilość i skład wydzielanego łoju jest nieprawidłowy. Zahamowaniu ulega złuszczanie ujść mieszków włosowych prowadząc do ich blokady i wytworzenia zaskórnika. Zaskórniki są zmianą pierwotną, natomiast mogą przechodzić w poważniejsze zmiany takie jak grudki, krosty i cysty ustępujące z pozostawieniem blizn.

Profesjonalne zabiegi oczyszczające. Zabiegi oczyszczające wykonywane w gabinecie kosmetycznym pomagają uporać się z niedoskonałościami skóry takimi jak:

-zaskórniki

-rozszerzone pory

-łojotok

-nieprawidłowe rogowacenie

-blizny potrądzikowe

Zabiegi polecane dla skór grubych, łojotokowych i szarych mają na celu wyregulowanie keratynizacji naskórka i łojotoku. Są to: mikrodermabrazja, eksfoliacja kwasem glikolowym, pirogronowym i migdałowym. 

Niezbędna jest także odpowiednia suplementacja oraz stosowanie kosmetyków zawierających Wit A, C, kwas linolenowy, skwalen, kwas salicylowy, cynk, kwasy AHA i BHA.

Najczęstszą odmianą trądziku są zaskórniki. Taką skórę można oczyścić manualnie, nie zaleca się ingerencji w zmiany zapalne, dobrze sprawdzają się tu peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, eksfoliacja kwasami. W przypadku wystąpienia wykwitów zapalnych, zwłaszcza cyst, guzów i krost konieczna może okazać się terapia antybiotykiem.

Joanna

Website: