Masaż bańką chińską

Na cellulit i napięcia mięśniowe – profesjonalny masaż bańką chińską

Zaburzenia gospodarki hormonalnej, w szczególności nadprodukcja estrogenu odpowiadają za nieprawidłowe rozmieszczanie się tkanki tłuszczowej pod skórą. W efekcie tego powstaje cellulit, powszechnie nazywany skórką pomarańczową. Skórka pomarańczowa to widoczne na powierzchni skóry nieestetyczne guzki i zgrubienia. Cellulit może powodować dolegliwości bólowe.

Do walki z cellulitem oraz napięciami mięśniowymi od lat wykorzystuje się masaż bańką chińską. Masaż bańką chińską polega na wykorzystywaniu zjawiska próżniowego zasysania skóry. Podczas masażu skóra zasysana jest wraz ze znajdującymi się pod nią tkankami, co rozbija złogi tłuszczowe ułatwiając ich wydalenie z organizmu. Masaż bańką chińską jest również masażem relaksacyjno-leczniczym. Wykorzystuje się go w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego, które niesie za sobą wiele dolegliwości bólowych, a w tym: bóle kręgosłupa, bóle na tle korzeniowym poprzez ucisk mięśnia na nerw itp.

Masaż bańką chińską jest metodą stosowaną miejscowo, na wybrane partie ciała. Najczęściej wykorzystuje się go do masowania ud, bioder, pośladków oraz ramion. Jeden zabieg trwa ok 30 minut.

Caelesti Studio Warszawa – masaż na każdą okazję

W trosce o zdrowie oraz dobre samopoczucie naszych Klientek i Klientów studio masażu Caelesti Studio Warszawa oferuje bogaty wybór masaży wykonywanych różnymi technikami. Jedną z naszych specjalności jest profesjonalny masaż bańką chińską. Masaż ten ma udowodnione właściwości antycellulitowe. Skutecznie wspiera również walkę z dodatkowymi kilogramami. Masaż bańką poleca się przede wszystkim osobom zmagającym się z problemem otyłości miejscowej, kiedy niechciana tkanka tłuszczowa odkłada się w miejscach niepodatnych na treningi i diety – na pośladkach, ramionach i udach.