Peeling węglowy
Laserowy peeling węglowy
Laserowy peeling węglowy wykonywany jest za pomocą lasera Nd-Yag 1320nm typu Q- Switch. Zabieg polega na aplikacji preparatu z zawartością węgla, która wnika do wszystkich zagłębień i nierówności skóry, a następnie dochodzi do usuwania drobinek węglowych za pomocą lasera. W czasie zabiegu cząsteczki węgla absorbują energię światła laserowego i powstające „mikro-eksplozje” powodują oczyszczenie i zmniejszenie rozszerzonych ujść gruczołów łojowych skóry, ujednolicenie jej kolorytu, stymulacje kolagenu oraz zmniejszenie przebarwień. Zabieg jest bezbolesny lub nieznacznie bolesny w zależności od rodzaju skóry. Po zabiegu skóra może być delikatnie zaróżowiona i lekko napięta.
Działanie węgla
Węgiel aktywny odznacza się największą ze wszystkich naturalnych związków chemicznych powierzchnią oraz bardzo dobrą chłonnością . Śmiało możemy stwierdzić, że węgiel podobnie jak gąbka wchłania napotkane na swojej drodze niemal wszystkie zanieczyszczenia . Z tego powodu związek ten polecany jest przede wszystkim cerom tłustym i mieszanym. Węgiel aktywny usuwa nadmiar sebum i toksyny przez co doskonale oczyszcza rozszerzone ujścia gruczołów łojowych. Węgiel jest nieocenionym składnikiem kosmetyków dla osób walczącym z trądzikiem ponieważ nie tylko idealnie oczyszcza skórę- pozostawiając ją gładką i matową, ale także dzięki właściwościom bakteriobójczym przyspiesza gojenie stanów zapalnych i zapobiega infekcjom. Ponadto wpływa na wyrównanie kolorytu skóry i rozjaśnienie plam pigmentacyjnych, dlatego może być stosowany w zabiegach dla cer z przebarwieniami.
Zastosowanie zabiegu
Laserowy peeling węglowy stosuje się w celu:
- Pobudzenia syntezy kolagenu i regeneracji skóry
- Usunięcia zaskórników i zwężenia rozszerzonych ujść gruczołów łojowych
- Zmniejszenia łojotoku
- Usuwania przebarwień
- Oczyszczenia powierzchni skóry
- Ujednolicenia i rozjaśnienia kolorytu skóry
Zalecenia dla pacjenta przed zabiegiem
- Zaniechać opalania 4 tygodnie przed zabiegiem
- Nie złuszczać skóry na tydzień przed zabiegiem
- W przypadku stosowania leków: antykoagulantów , sterydów , fotouczulających należy je odstawić najlepiej 7 dni przed zabiegiem, oraz powrócić do ich stosowania 14 dni po zabiegu.
Przebieg zabiegu
Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzamy wywiad z pacjentem w celu wykluczenia przeciwskazań. Pacjent podpisuje formularz świadomej zgody na zabieg. Po dokładnym oczyszczeniu i tonizacji na skórę nakłada się specjalną emulsję z aktywnym węglem, tak aby dokładnie pokryła całą powierzchnię skóry. Drobinki węgla stanowić będą materiał absorpcyjny dla promieniowania laserowego. W kolejnym etapie następuje naświetlanie pola zabiegowego impulsami o energii 150-200 mJ, które powodują mikroeksplozje drobin zawiesiny węglowej na powierzchni skóry dając efekt peelingu fotomechanicznego. Po zakończonym zabiegu na skórę aplikuje się maskę kojąco- nawilżającą, a następnie krem nawilżający
Uwaga: zabieg zawsze wykonuj w okularach ochronnych. Oczy klienta należy także zabezpieczyć okularami.
Seria i częstotliwość zabiegów
W celu osiągnięcia optymalnego i długotrwałego efektu zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych.
Przeciwskazania
- Ekspozycja na promieniowanie uv na 4 tygodnie przed zabiegiem
- Terapie retinoidami
- Stosowanie leków światło uczulających oraz antykoagulantów
- Choroby nowotworowe
- Epilepsja
- Ciąża
- Cukrzyca
- Zaburzenia krzepnięcia krwi
- Stosowanie leków z retinolem
- Aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze
Zalecenia po zabiegowe :
Nie zaleca się korzystania z gorącej kąpieli, sauny przez 14 dni po zabiegu
Nie zaleca się opalania na 4 tygodnie po zabiegu
Stosujemy kremy z filtrem po zabiegu
Obszar zabiegowy nawilżamy delikatnymi preparatami
Cena zabiegu: 149zł