Mezoterapia mikroigłowa (dermapen)
Mezoterapia mikroigłowa
Mezoterapia mikroigłowa znana również jako dermapen to zabieg z dziedziny dermatologii estetycznej, który polega na wykonaniu mikronakłuć na skórze za pomocą głowicy zakończonej igiełkami. Jest to kontrolowane mikrouszkodzenie skóry, które pobudza skórę do szybkiej skoncentrowanej regeneracji i tworzenia nowego kolagenu. W celu uzyskania jeszcze lepszego efektu w miejsce ukłucia wprowadzona zostaje indywidualnie dobrana ampułka z substancją aktywną, która przedostaje się do głębokich warstw skóry skutecznie ją odżywiając i regenerując.
Dermapen – efekt zabiegu
Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem o dodatnim wpływie na gęstość skóry. Po zabiegu można zauważyć widoczne zagęszczenie skóry, dzięki czemu dochodzi do spłycenia zmarszczek i zmniejszenia blizn. Dermapen bardzo dobrze radzi sobie z leczeniem blizn potrądzikowych, które ulegają zmniejszaniu oraz wypłycaniu. Ze względu na swoje właściwości mezoterapia mikroigłowa jest często nazywana zabiegiem odmładzającym.
Czy to boli?
Wiele osób rezygnuje z dobroczynnych właściwości mezoterapii ze względu na strach przed bólem. W rzeczywistości zabieg ten nie jest bolesny i nie wymaga znieczulenia. Są jednak klienci, którzy odczuwają dyskomfort związany z nakłuwaniem.
Warszawa – mezoterapia igłowa
Profesjonalny zabieg mezoterapii mikroigłowej możesz wykonać w gabinecie dermatologii estetycznej Caelesti Studio. Znajdziesz nas w ścisłym centrum miasta Warszawa. Oferujemy fachową obsługę, wysokiej jakości kosmetyki oraz przyjemną atmosferę.
Wskazania do zabiegu:
- zmarszczki,
- skóra wiotka i cienka,
- trądzik i blizny potrądzikowe,
- zniszczenia skóry wynikające z nadmiernego opalania,
- opadające powieki, policzki i kąciki ust,
- cellulit, opadające pośladki, rozstępy,
- skóra zniszczona po ciąży.
- Przeciwwskazania:
- ciąża i karmienie piersią,
- alergia na metale lub składniki zawarte w preparatach do mezoterapii mikroigłowej,
- nowotwory,
- cukrzyca,
- skłonność do tworzenia bliznowców,
- przyjmowanie retinoidów,
- wirusowe, bakteryjne, grzybicze i autoimmunologiczne choroby skóry,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- stany zapalne skóry, widoczne zranienia, znamiona, brodawki i pieprzyki
Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, a nawet obrzęknięta. Jest to naturalna reakcja, która średnio zanika kilka dni po zabiegu.
Zabieg najlepiej wykonać w serii 5 zabiegów co 10 dni.